Hulusi Kentmen’in Vasiyetini Torunu Melek Kentmen Gerçekleştirdi: Gelir Depremzedelere Bağışlanacak!

Yeşilçam’ın efsane oyuncuları arasında yer alan Hulusi Kentmen, 1961 yılında açtığı tiyatro salonunu maddi imkansızlıklar sebebiyle kapanmıştı. Ünlü oyuncunun torunu Melek Kentmen, dedesinin vasiyetini yerine getirmek hem de ismini yaşatmak için Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nu yeniden açtı.

Türk sinemasının usta oyuncuları arasında yer alan Hulusi Kentmen, kariyeri boyunca pek çok yapımda rol aldı.

Genellikle baba, komiser, bahçıvan, fabrikatör, hakim gibi rollerle seyirci karşısına çıkan oyuncu, babacan mizacıyla da çok sevildi.

50 yıllık sanat hayatına 500’e yakın sinema filmi sığdıran aktör, 1961 yılında açtığı Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nu maddi imkansızlıklar sebebiyle kapatmıştı.

Usta oyuncunun torunu Melek Kentmen ise dedesinin vasiyetini yerine getirdi ve Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nu yıllar sonra tekrardan açtı.

Kentmen, hem dedesinin vasiyetini yerine getirmek hem de ismini yaşatmak için bu kararı aldığını açıkladı.

Hulusi Kentmen Tiyatrosu yeni sezonu ”Yeşilçam Müzikali” ile açacak. Cenk Yüksel’in yönettiği ve Ferhat Uludere’nin yazdığı eserde 20 oyuncu yer alıyor.

Mayıs ayında seyirciyle buluşacak olan Yeşilçam Müzikali’nin ilk gecesinden elde edilecek gelir depremzedelere bağışlanacak. Ardından Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne düzenli olarak da bağış yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir