Kılıçdaroğlu’ndan ‘seccade’ yanıtı: Çıkar ağzındaki baklayı, ‘affedersiniz’ diyerek söyle rahatla

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘seccade’ tartışmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a cevap verdi.

Twitter’da Erdoğan’ın “Manevi değerlere hassasiyeti olmayanın seccadede gözü olmaz” sözünü alıntılayan Kılıçdaroğlu şu paylaşımı yaptı: “Seccade konusunda söylenecek her şeyi söyledik. Samimi Müslümanlar beni anladı. Peki bu işin tutmayacağını bilmez mi Erdoğan? Bilir. Derdi başka. Bu onun imâlarından. Bu zehirli dili tanıyoruz. @RTErdogan çıkar ağzındaki baklayı, “affedersiniz” diyerek söyle. Söyle de rahatla.”

‘SECCADEDE GÖZÜ OLMAZ…’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında ‘Seccadeye ayakkabıyla basma’ tartışmasına ilişkin şunları söylemişti: “Manevi değerlere hassasiyeti olmayanın seccadede gözü olmaz. Bizim medeniyetimizde seccade bir değerdir. Sen kalkıp başörtüsüne bir bez parçası diye yaklaşırsan bizim değerler silsilesi içerisinde başörtüsü bir kutsalımızdır. Mahremiyetin ifadesidir. Sen kalkıp da bez parçası diye kullanamazsın. Bunu şekilde diyen Kuran-ı Kerim için de kağıt parçası der.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir