Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu’dan yeni mektup! “İçim yanıyor, ciğerim sızlıyor”

Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu bu kez arkadaşlarına mektup gönderdi. Biri içim ‘yanıyor’ dedi. Diğeri ‘Haksız yere tutukluyum’ diye sitem etti.

Kara para aklamakla suçlanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat 75 gündür tutuklu. Tutuklu fenomen Dilan Polat ve aynı cezaevinde kalan kardeşi Sıla Doğu, bu kez de yakın arkadaşlarına mektup yolladı. Dilan Polat o mektubun her satırında çocuklarına duyduğu özleminden bahsetti.

“İÇİM YANIYOR, DUA EDİN”

Dilan Polat yazdığı mektupta “Ailem, çocuklarım! İçim yanıyor. Evlatlarım dua edin. İçim, ciğerim yanıyor sızlıyor.

“HAKSIZ YERİNE CEZAEVİNDEYİM”

Sıla Doğu ise yazdığı mektupta “Suçsuz yere yatmak zor olan. Aylardır sorguladığım tek şey neden burada olduğum. Alehimde bir tane bile suç unsuru olmamasına rağmen haksız bir şekilde tutukluyum. Asla Allah’ın adaletine ve Türk mahkemelerine olan inancımı yitirmeyeceğim” dedi.

YENİ SAVCI POLAT DOSYASINI İNCELİYOR

Soruşturmayı yürüten savcının Erzurum’a görevlendirilmesinden sonra 10 Ocak’ta Dilan Polat soruşturmasına yeni savcı atandı. Soruşturmayı devralan savcı geçtiğimiz pazartesi günü sabah erkenden dosyayı incelemeye koyuldu. Savcı o incelemeye MASAK raporundan başladı ve daha sonra da polis baskınındaki delilleri inceleme aldı. Dosyadaki herkesin ifadesini satır satır okudu. Savcı incelemesini bitirdikten sonra soruşturmanın seyri belli olacak.

AVUKATLARI TUTUKLULUK İTİRAZINA HAZIRLANIYOR

Dilan Polat ve Engin Polat’ın avukatları, müvekillerinin tutukluluklarının itirazına hazırlanıyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ SORGULANACAK MI?

İstanbul Emniyeti eski savcının talimatıyla Şampiyonlar Ligi olarak bilinen bu fotoğraftaki fenomenleri sorguya hazırlanıyordu. Mali Şube polisleri sorguya hazır. Sorular tamamlandı ama şimdi yeni savcının talimatı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x