iPhone 14’ün Kayıp Kardeşi Yolda: Yeni iPhone SE 4’ün Hangi Özellikler ile Beraber Geleceğini Açıklıyoruz

Apple cephesinin uzun bir süredir beklenen kısmen uygun fiyatlı yeni akıllı telefon modeli iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. 

Detaylar ?

Apple, ana iPhone serisine kıyasla daha fiyat/performans odaklı telefonların yer aldığı SE ailesinin 4. nesli iPhone SE 4 için kolları sıvadı.

Hal böyleyken, yıllardır beklenen cihazın tasarımı ve teknik özellikleri hakkında yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı.

Teknoloji devine yakın kaynaklar, iPhone SE 4’ün 2022 yılında çıkış yapan iPhone 14 serisine ait birçok tasarım detayı ile beraber geleceğini iddia ediyor.

Bu bağlamda, yeni telefonun SE serisinin eski nesillerine kıyasla daha düz kenar tasarımına ve daha büyük bir ekran boyutuna sahip olacağını söyleyebiliriz.

Teknik özellikler tarafında ise ana model iPhone 14’te kullanılan 3279 mAh batarya modelinin yeni SE 4’de de tercih edileceği belirtiliyor.

Sızdırılan diğer bilgilere göre, Apple’ın yeni bütçe dostu telefonu çıkış tarihine bağlı olarak 3nm teknolojisi ile geliştirilen A17 Pro veya A18 Pro işlemcilerinden güç alabilir.

Aynı zamanda, iPhone SE 4’ün işlemci değişikliği ile beraber Lightning girişine veda edip USB-C bağlantısını tercih etmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Son olarak bazı kaynaklar, yeni cihazın iPhone 15 Pro ve Pro Max’de yer alan eylem düğmesine de ev sahipliği yapacağını öne sürüyor.

Telefonun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği konusu hakkında ise net bir bilgi yok. İddialar, SE 4’ün önümüzdeki yılın sonlarında veya 2025’in başında çıkış yapacağı yönünde.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x