Sevda Türküsev’in Aminci Fenomen Gizem Yıldız’a Söylediği Sözler Şulemsi’yi Sinirlendirdi!

‘Amin’ videosuyla tanıdığımı Gizem Yıldız, geçtiğimiz günlerde estetik operasyon geçirdiği için Sevda Türküsev’in de diline düşmüştü. Şulemsi’ adıyla tanınan Şule Kaya Türk ise yaşamına dair aldığı eleştirilerin yanı sıra Sevda Türküsev’in Gizem Yıldız’a söylediklerine kayıtsız kalmayarak Sevda Türküsev’i sert sözlerle eleştirdi.?

Bu aralar sosyal medyayı kasıp kavuran TikTok fenomeni Gizem Yıldız’ı, yani Amin Reis’i tanımayanınız yoktur diye düşünüyoruz.

‘Amin’ videosuyla bir fenomen haline dönüşen Gizem Yıldız, önce burnunu ardından da dudağını yaptırdı.

Estetiklerinden dolayı eleştirilerin hedefi olan Gizem Yıldız, bu eleştirilere çok kulak asmasa da yazar Sevda Türküsev’in çoktan radarına takılmıştı bile.

Sevda Türküsev, katıldığı 2. Sayfa programında “Amin” videosuyla viral olan Gizem Yıldız’ı şu sözlerle eleştirmişti:

‘Anne babaların eğitilmesi lazım. Aile Bakanlığı burada da devreye girmesi lazım. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sesleniyorum Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ilgili bütün bakanlara kutsal kelimelerimiz ve milli değerlerimizi fenomenlere kullanılmasını lütfen yasaklayın. Bak çok ciddiyim ben ülkem adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı adına kutsal kelimeler ve milli kelimeler, milli değerler bayrağımız da dahil sosyal medyada bunların kullanılmasını lütfen yasaklayın. Sayın Cumhurbaşkanım, İçişleri Bakanı, Aile Bakanlığı devreye girip bu çocuklara hem din dersi verin baştan hem de sosyal ders. Bu sosyal bir çürümenin çok güzel bir örneğidir.’

Türküsev, sözlerine “İstediği kadar bunlar akıllı geçinsin zaten şu kadar şuur sahibi olsanız şunları yapmazsınız.” diyerek devam etti:

‘Yanındaki erkek arkadaşı galiba tencere kapak. Mami midir nedir yani ben bu kızın ve bu çocuğun ailesine siz nasıl bu çocukların sosyal medyada bu halde gelmesine müsade ediyorsunuz? Espri falan değil burda bir dalga geçme var. Amin Amin Amin bak yakında birisi de Amin diye bir tane bununla alakalı bir krem markası ya da bir kıyafet yapar abi. Yapmaz deme yapılmayacak şeyleri gördük.’ demişti.

Bu açıklamaları gören Şulemsi ise sosyal medya hesabından peş peşe paylaştığı videolarda Sevda Türküsev’i sert sözlerle eleştirdi.

Şulemsi sözlerine “Ne zamandır söylemek istediğim ama kendi kendimi sakinleştirdiğim bir konu üzerine değinmek istiyorum” diyerek sözlerine başladı.?

Şulemsi, açıklamasının devamında Sevda Türküsev’e ‘Abla neden böyle bir şey yaptın? Ben seni seviyordum” diye bir mesaj attığını söyledi?

Sosyal medya fenomeni, açıklamasının devamında Türküsev’in ‘Amin’ videosu çeken Gizem Yıldız’a “sen o burnuna estetik yaptırıyorsan o başındaki başörtüyü çıkartacaksın” yorumuna sinirlendiğini dile getirdi.?

“Sevda Türküsev nerede bir insanın yarası var nerede hassas noktası var oradan konu açıyor gündeme gelebilmek için.”?

Şülemsi daha sonra “Sen kimsin ya sen kendini ne sanıyorsun? Senin kitabın Kur’an-ı Kerim de bizim ki İncil mi?” diyerek sözlerine devam etti?

“Şu an o ‘Amin’ denilen kız gündemde olduğu için televizyonlara çıkıp vay efendim ‘estetik yaptıramazsın’ ‘sen kapalısın’ bilmem ne gibi konuşmalarını yemezler. Burada cortladın işte” diyerek Sevda Türküsev’e ateş püskürdü.?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x