Volkswagen ve Vivo çok önemli bir konuda işbirliğine gidiyor

Volkswagen Grubu’nun yazılım alt kuruluşu CARIAD, yenilikçi akıllı araç bağlantı çözümleri geliştirmek için Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo ile el sıkıştı. İki dev firma, araçlar ve akıllı telefonlar arasındaki çift yönlü senkronizasyon, araç içi kullanıcı verilerinin entegrasyonu ve zeki uygulamaların sorunsuz bağlantısı gibi alanlarda Ar-Ge çalışmaları yapacak olan Mobil x Mobilite Füzyonu Ortak Yenilikçi Laboratuvarı, yani kısaca M Lab’ı Çin’de kurdu.

Bu ortaklık, tüketicilere sorunsuz ve akıcı bir dijital hareketlilik deneyimi sunmayı hedefliyor. Ortak laboratuvar, akıllı telefonlarla akıllı arabaların birbirleriyle daha etkin bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayacak yeni yazılım ve donanım çözümleri geliştirmek üzere çalışacak.

Bu sayede kullanıcılar, araçlarını uzaktan kontrol edebilecek, akıllı telefonlarından araç verilerine ve hizmetlerine erişebilecek ve daha kişiselleştirilmiş, rahat bir sürüş deneyimi yaşayacaklar.

Volkswagen ve Vivo çok önemli bir konuda işbirliğine gidiyor

İş birliği ayrıca CARIAD’ın akıllı bağlantı alanında bağımsız Ar-Ge yeteneklerini daha da geliştirmesine ve yeniliklerini Çin yerel dijital ekosistemine daha iyi entegre etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Vivo’nun araç içi sistemleri zaten Çin’de 160 milyon akıllı telefon kullanıcısına ulaşmış durumda, bu da CARIAD’a geniş ve büyüyen bir kullanıcı tabanına erişim imkanı veriyor.

Vivo’nun başkan yardımcısı Zhou Wei, “Tek başına gitmek hızlı olabilir, ama birlikte daha uzağa gidilir” inancındayız. Açık ve iş birliğine dayalı ekolojik bir zihniyetle tüm endüstrinin ilerlemesine ve gelişimine katkıda bulunmaya kararlıyız” dedi.

CARIAD ve Vivo arasındaki bu ortaklık, otomotiv sektörü için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefonlarla akıllı arabaları bir arada daha kolay ve daha rahat kullanmayı mümkün kılacak yeni ve yenilikçi akıllı araç bağlantı çözümlerinin geliştirilmesine yol açması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x